c_155_101_16777215_00_images_img_2011-12-04-Poswiecenie-Organow-Ostroleka_img_31841_20111205_1675613021.jpgUkończył Diecezjalny Instytut Organistowski w Łomży, dyplom z wyróżnieniem. Studia wyższe odbył na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II, w Instytut Muzykologii, klasa organów specjalnych u prof. Ireneusza Wyrwy. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem. Studia doktoranckie odbył na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II, w Instytucie Muzykologii u dr hab. Marii Szymanowicz.

Praca zawodowa:
• Organista w kościele pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Mońkach
• Wykładowca Harmonii Teoretycznej i Praktycznej w Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej w Łomży
• Szkoła Muzyczna I st. w Mońkach

Autor licznych artykułów i opracowań o tematyce organologicznej oraz związanych z muzyką liturgiczną. Prowadzi stałą współpracę z lubelskim wydawnictwem „Polihymnia”. Napisał szereg naukowych artykułów w prasie. Porusza tematy problematyki z zakresu szeroko pojmowanej instrumentologii. Napisał kilkadziesiąt artykułów w magazynie „Studia Organologica”. Na podstawie źródeł archiwalnych i badań własnych zachowanych instrumentów opisał i przedstawił historię i stan obecny organów w sześciu kościołach dekanatu ciechanowskiego (diec. drohiczyńska). Zamieścił szeroki opis, dyspozycję i fotografie istniejących instrumentów. Pisze w magazynach: „Muzyka w Liturgii”, "Niedziela Podlaska”, oraz periodyku naukowym „Additanemta Musicologica Lublinensia”.