4 marca imieniny obchodzi ks. kan. Kazimierz Ostrowski,
Dyrektor Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Łomży.

Kwiaty

W dniu imienin, życzymy dużo szczęścia, radości,
uśmiechu, wiary, wytrwałości, siły,
dobrych i spokojnych dni.

Życzenia składają pracownicy i współpracownicy DIMK, słuchacze, sympatycy,
oraz Organiści Diecezji Łomżyńskiej.

Czytaj więcej...Przed kilkunastoma dniami rozpoczął się w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu. Jest to szczególny czas, kiedy poprzez kontemplację męki i śmierci Chrystusa chcemy zbliżać się do Boga i doświadczać Jego przebaczającej miłości. Dla parafii i wielu wspólnot katolickich to moment wzmożonych ćwiczeń duchowych, rekolekcji oraz głębokiego przeżywania nabożeństw Gorzkich żali i Drogi krzyżowej. O tym, jak ważny dla rozwoju duchowego jest to czas, wiedzą także muzycy kościelni, którzy przykładem lat wcześniejszych przybyli do katedry łomżyńskiej w sobotę 27 lutego br. na wielkopostny dzień skupienia organistów diecezji łomżyńskiej. W tym roku, mimo trwającej pandemii, w wydarzeniu wzięło udział ponad 110 organistów, z czego część łączyła się poprzez transmisję online.

27 lutego 2021 r. (sobota) odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia organistów i muzyków koscielnych Diecezji Łomzyńskiej.  W związku z trwającym stanem zagrożenia epidemicznego tegoroczny wielkopostny dzień skupienia organistów, muzyków kościelnych zostanie przeprowadzony w trybie online.

Pieśń wielkopostna: Pokutujcie. Muzyka i słowa: Andrzej Żera  <kliknij, pobierz nuty>

Program:
10.00 Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp Tadeusza Bronakowskiego - Katedra Łomżyńska
11.00 Słowo powitania – ks. Kazimierz Ostrowski - Dyrektor DIMK w Łomży
11.10 Wykład: Muzyka w Biblii, jako wyraz uwielbienia Boga – ks. dr Zbigniew Skuza, biblista, wykładowca WSD w Łomży
12.00 Komunikaty Diecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej w Łomży