Czytaj więcej...

W sobotę, 23 listopada 2019 r. w kościele pw. Krzyża Świętego w Łomży odbyła się 10 edycja Spotkań Chóralnych "Cecyliada 2019". 

– Śpiewanie to sprawa miłości – cytował św. Augustyna ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski, podczas mszy świętej, która poprzedziła 10 edycję spotkań chóralnych diecezji łomżyńskiej. Koncert odbył się w parafii pw. Krzyża Świętego.

Czytaj więcej...W dniu 22 listopada Kościół powszechny obchodzi liturgiczne wspomnienie obowiązkowe św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Według tradycji Cecylia, mieszkanka Rzymu, ślubowała dziewictwo z miłości ku Chrystusowi i poniosła śmierć za wiarę. W V wieku wzniesiono w Rzymie bazylikę ku jej czci. Święta Cecylia jest patronką chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych. 

Czytaj więcej...Zbliża się wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyków kościelnych. To doskonała okazja, aby przypomnieć o Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej w Łomży. O wyjątkowej kuźni muzycznych talentów porozmawiajmy z ks. Kazimierzem Ostrowskim, dyrektorem Instytutu.