te deum 2017Festiwal Pieśni Sakralnej „Łapskie Te Deum” powstał w 1998 roku. Na początku impreza miała charakter jedynie wojewódzki. Jednak rok później był to już festiwal ogólnopolski, a od 2000 roku przedsięwzięcie to zyskało wymiar międzynarodowy. Głównym zamierzeniem festiwalu jest prezentacja chórów profesjonalnych, amatorskich i parafialnych, propagowanie twórczości chóralnej różnych epok związanej z tematyką sakralną. Do udziału w imprezie zapraszamy chóry m.in. z diecezji – łomżyńskiej, białostockiej i drohiczyńskiej. Udział w festiwalu możliwy jest dla wszystkich chętnych chórów, również tych spoza wymienionych powyżej diecezji, zarówno z kraju, jak i z zagranicy.

Festiwal ma charakter konkursowy z podziałem na dwie kategorie: chóry parafialne oraz chóry inne (chóry, zespoły wokalne dziecięce, młodzieżowe, dorosłych działające samodzielnie lub przy ośrodkach kultury i innych instytucjach).

Festiwal Pieśni Sakralnej: „Łapskie Te Deum” niewątpliwie należy do tych wydarzeń, które wzbogacają nie tylko stan naszego umysłu, lecz także naszą duszę, wzbogacają zarówno życie kulturalne, jak i religijne uczestników przedsięwzięcia.