c_155_101_16777215_00_images_img_Dni-Muzyki-Organowej-Ostroleka-2.jpgMuzyka kilku epok i różnych pokoleń zagościła w niedzielę 17 maja 2015 r. w Sanktuarium pw. św. Antoniego w Ostrołęce. Podczas drugiego dnia ostrołęckich koncertów organowych nie zabrakło wielkich dzieł organowych w wykonaniu Marka Kudlickiego.

Koncert cechował ciekawy, zróżnicowany dobór repertuaru ukazujący w pełni możliwości brzmieniowe klasztornych organów, jak również wirtuozerię i muzykalność wykonawcy. Ogromną satysfakcję sprawiła nam tak duża frekwencja słuchaczy, wśród których widać już stałych bywalców naszych festiwalowych koncertów. Zapraszamy już w sobotę i niedzielę (23 i 24 maja 2015 r.) na drugą część festiwalu do Kościoła Farnego.

Marek Kudlicki studiował w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie, w klasie organów prof. Joachima Grubicha i dyrygentury prof. Krzysztofa Missony oraz w wiedeńskiej Akademii Muzycznej, w klasie koncertowej prof. Hansa Haselböcka. Laureat I nagrody, a także Nagrody Specjalnej Ministerstwa Kultury i Sztuki na Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Krakowie. Jego trasy koncertowe prowadziły do prawie wszystkich krajów Europy, wielokrotnie też do Stanów Zjednoczonych i Kanady, Ameryki Południowej, Afryki Południowej, Australii, Nowej Zelandii oraz krajów Dalekiego Wschodu. Od wielu lat łączy występy organisty – wirtuoza z działalnością dyrygencką.