c_155_101_16777215_00_images_img_VII_Festiwal_Piesni_Maryjnej_w_Wasewie.JPG22 listopada 2014 r. w hali sportowej Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Wąsewie odbył się VII Festiwal Pieśni Maryjnej.

Uroczystość rozpoczęto od Mszy Świętej w Kościele p.w. Najświętszej Marii Panny w Wąsewie celebrowanej przez księdza ks. mgr lic. Kazimierza Ostrowskiego.

Patronat nad festiwalem objął Biskup Diecezji Łomżyńskiej ks. Biskup Janusz Stepnowski. Patronat medialny objęli: Tygodnik Ostrołęcki, Głos Katolicki oraz Radio Nadzieja. Festiwal został zorganizowany przez Stowarzyszenie Ziemia Wąsewska przy wsparciu Urzędu Gminy i Parafii pw. Narodzenia NMP w Wąsewie.

Druga część wydarzenia była kontynuowana w hali sportowej Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji w Wąsewie. W uroczystości wzięli udział goście: Radni Gminni i Powiatowi, Prezes Banku Spółdzielczego w Wąsewie Pani Maria Mścichowska, Prezes GS "SCh"
w Wąsewie Pan Stanisław Kowalczyk, Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie Pan Roman Malicki, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rząśniku Włościańskim Pani Krystyna Szołkowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brudkach Starych Mirosława Rosińska oraz kapłani i nauczyciele.

Festiwal rozpoczęto od przemówienia Pana Rafała Kowalczyka - Wójta Gminy Wąsewo, który witając uczestników festiwalu i zaproszonych gości, wyraził ogromną radość z tak licznej obecności uczestników festiwalu, co potwierdza, że przedsięwzięcie to na stałe wpisało się do kalendarza ważnych imprez kulturowych naszego regionu. Uroczystego otwarcia festiwalu dokonał Pan Cezary Pałubiński - Prezes Stowarzyszenia „Ziemia Wąsewska”. W swoim wystąpieniu podziękował także za trud przygotowania do festiwalu wszystkim angażującym się w to przedsięwzięcie oraz darczyńcom, którzy wsparli jego organizację. Przytoczył także starożytne przysłowie które podkreśla ideę organizacji festiwalu: „kto dobrze śpiewa, podwójnie się modli”.

Konferansjerami Festiwalu byli: Pani Anna Śledziewska oraz Pan Wojciech Bardowski.

W tegorocznym Festiwalu wystąpiło: 8 chórów, 6 zespołów wokalnych powyżej lat 16, 11 zespołów wokalnych do lat 16 oraz 26 solistów.

Zmagania artystów oceniało jury konkursowe w składzie: jako Przewodniczący ks. Kazimierz Ostrowski – Dyrektor i Wykładowca Diecezjalnego Instytutu Organistowskiego w Łomży, Pani Uliana Kikoła – nauczyciel muzyki, śpiewu i zajęć artystycznych oraz Pan Paweł Andruszkiewicz – instruktor, akustyk i muzyk.

Podczas obrad jury konkursowego na scenie wystąpiła Gwiazda VII Festiwalu Pieśni Maryjnej w Wąsewie. W tym roku mieliśmy przyjemność spotkania oraz wspólnego śpiewu z GWIAZDAMI FESTIWALU - trio w składzie: Liza Wesołowska – sopran, Wojciech Bardowski – baryton, Mariusz Dubrawski – fortepian. Występ ten bez wątpienia uświetnił festiwal i dał sporo radości i niezapomnianych wrażeń widzom. Artyści swoim występem zachęcili widzów do śpiewu oraz wspólnej zabawy.